Zničené zuby po rovnátkách: Co dělat, když vás tento problém potká

Zjištění problému: Krásný úsměv není samozřejmost

Vzpomínám na dobu, kdy mi byla odstraněna sponka rovnátek a jak jsem byla dojatá, když jsem si konečně mohla prohlédnout své rovné zuby v zrcadle. Ale jak se říká, všechno dobré je na něco zlé. Pár týdnů později jsem zjistila, že moje zuby nejsou tak zdravé, jak by měly být. To mě přimělo zjistit, že rovnátka skutečně mohou způsobit poškození zubů, což je odporná pomyslná třešeň na dortu dlouhého procesu ortodontické léčby.

O příčinách poškození zubů po nosení rovnátek

Pokud jste někdy nosili rovnátka, už možná víte, že jejich čištění je náročnější než čištění normálních zubů. Zkuste si představit, že musíte vyčistit malý kousek jídla, který se zaplete do těch malých kovových drátků a spon, jenž drží váš úsměv pohromadě. A co teprve ten pocit, když jste si už početněkrát vyčistili zuby a stále cítíte ten malý kus jídla, který se drží někde mezi vašimi rovnátky. Fun fact je, že pokud tato jídla neodstraníte správně, mohou způsobit trvalé poškození zubů.

Prevence je lepší než léčba: Jak se vyhnout poškození zubů po nosení rovnátek

Předem bych vás chtěla ubezpečit, že nikdo z nás není bez viny. Ano, jsem blogerka a jsem poměrně vzorná, co se týče péče o zuby, ale i já jsem udělala pár chyb během své ortodontické léčby. Přiznám se bez mučení: několikrát jsem si nevyčistila zuby po jídle a prostě jsem šla spát. Ale tak, kdo by měl čistit zuby po každém jídle, že? A pak jsem zjistila, že mám poškozené zuby. Věřte mi, nikdy na to nezapomenu.

Hledání řešení: Co dělat, když se vám zuby po rovnátkách zničí

O tomto tématu jsem se snažila získat co nejvíce informací a zjistila jsem, že existuje několik řešení pro opravu poškozených zubů po nosení rovnátek. Ale abych byla upřímná, žádné z těchto řešení nejsou zrovna nejlepší. Ve skutečnosti je většina z nich dost nákladná. Ale nebojte, existují způsoby, jak se s daným problémem vypořádat a vrátit se k zdravému a krásnému úsměvu.

Mé nejoblíbenější řešení: Fluoridové gely a výživné pasty

Jedním z těchto způsobů, jak léčit poškozené zuby po nosení rovnátek, je používání speciálních fluoridových gelů a výživných past. Tyto produkty jsou formulovány tak, aby posilovaly sklenu a zlepšovaly zdraví zubů po nosení rovnátek. Musím říci, že tato metoda je pro mě nejlepší, jelikož je dostupná a méně invazivní než jiné metody.

Když se musíte uchýlit k drastičtějším měřeníkům: Korunky a fasety

Co když ale fluoridové gely a výživné pasty nepomohou, nebo pokud je poškození zubů tak vážné, že je nelze jednoduše vyřešit? V takových případech mohou být nezbytné drastičtější metody, jako jsou zubní korunky a fasety. Toto jsou náhradní kusy zubů, které se mohou nasadit na poškozené zuby, aby je opravily a vrátily jim jejich původní vzhled a funkci. Zní to trochu děsivě, já vím, ale v dnešní době je to velmi běžná a efektivní metoda.

Pracovat na obnově: Cesta zpět k zdravému úsměvu

Když jsem zjistila, že mám poškozené zuby po nosení rovnátek, byla to pro mě velmi těžká doba. Ale to mě nijak neodradilo. Musela jsem najít způsoby, jak se s problémem vypořádat. Ačkoli to nebylo snadné, díky péči svého zubního lékaře a používání fluoridových gelů a výživných past se mi podařilo své zuby postupně obnovit. Tímto chci říci, že i když vás problém zničených zubů po rovnátkách potká, nezoufejte. Existují způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat a obnovit si zdravý a krásný úsměv.

Napsat komentář: