Veneers zuby: Jak probíhá pooperativní péče

První kroky po zákroku

Je to tady! Dlouho očekávaný moment, kdy si necháte udělat veneers zuby, konečně přišel a proběhl úspěšně. Opravdu, je to skvělý pocit, že? Možná se teď cítíte jako hvězda z přehlídkového molu, s těmi bílými a přirozenými zuby. Ale jak jsem zjistila po svém zákroku, pooperativní péče je stejně důležitá jako samotná operace.

Prvních pár dní je nutné jíst měkkou stravu. Nejezte nic tvrdého, aby nedošlo k poškození nových cenných zubů. Já osobně jsem si po operaci dopřála spoustu vynikající čokoládové zmrzliny a rozmazlovala se oblíbenými polévkami z mého jídelníčku. A opět, pokud je to možné, snažte se chránit veneers během spaní, může se hodit nějaký ten zubní chránič.

Když správná péče začíná

Pak nastane ten pravý okamžik, kdy se zavede správná ústní hygiena. Tady nejde o to, že byste si zuby neuměli pořádně čistit, ale jak to udělat tak, aby nádherné nové zubní nápravky vydržely co nejdéle.

Čistění zubů by mělo být samozřejmostí. Ale při péči o veneers zuby je nutné používat zubní pastu bez abrazivních částic, která by mohla nápravky poškodit. Používat jemnější zubní kartáček je také dobrý nápad. Některé z nás mají sklon čistit zuby příliš silně, což je pro veneers velmi špatné.

K navíc přidejte kartáčkování jazyka a používání dentální niti. A také pravidelné návštěvy u zubního lékaře, to je nezbytnost. Ten mě naučil jak správně používat nit, která může být někdy trochu nepříjemná, ale je to nezbytné pro dokonalou péči.

Získání správného partnera v péči: Zubní pasty a ústní vody

S vámi všemi již dělenými tipy na ústní péči, pravděpodobně chápete, že si musíte vybrat pastu a ústní vodu, které jsou ideální pro péči o veneers. Jelikož trávím hodně času v práci i na cestách, ráda bych měla produkty, které mi tento proces usnadní.

Vždy doporučuji zubní pastu a ústní vodu, které jsou speciálně určeny pro porcelánové nápravky. Takové, které nepoškodí povrch zubů a pomáhají udržovat jejich lesk. Já sama jsem vyzkoušela několik značek, dokud jsem nenašla tu pravou pro mě. Takže pane v kádru, zkuste více značek a uvidíte, která je pro vás ta pravá.

Péče o veneers a zdravý životní styl

V souvislosti s verzemi o péči o veneers zuby, chtěla bych vám připomenout na důležitost zdravého životního stylu. To vás nejen udrží fit, ale také pomáhá dodržovat péči o veneers.

Tělo je tím nejlepším spojencem jakéhokoliv lékařského zákroku. Zdravá a vyvážená strava pomáhá tělu lépe se zvládat následky operace a rychlejí rekonvalescenci. Proto je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny, dostatek bílkovin a obecně stravu, která pokrývá všechny potřebné vitamíny a minerály.

Každodenní cvičení také hraje roli. Zlepšuje prokrvení a metabolismus, což pomáhá tělu rychleji se zvládat po operaci. Na druhou stranu, opalování nebo kouření jsou naprostými nepřáteli vašich nových zubů, takže se jim vyhněte, pokud možno.

Být stále v pohotovosti: možné komplikace

Jsem si jistá, že si to vyloženě nepřejete slyšet, ale je důležité být připraven i na možné komplikace. Takže, co může jít špatně?

Mezi běžné komplikace patří bolest zubů a dásní, která by měla vymizet do několika dní po operaci. Pokud bolest přetrvává, je nutné se obrátit na svého zubního lékaře.

Veneer může také spadnout nebo odloučit. To se může stát, pokud jíte příliš tvrdou stravu nebo si zlomíte zub. Opět, je to jen komplikace, kterou může vyřešit váš zubní lékař.

A konečně - barva veneer může být jiná než zbytek zubů. To by mohlo vyžadovat další návštěvu u zubního lékaře kvůli přibarvení.

Tak, a to je moje cesta kolem pooperativní péče veneers zubů. Doufám, že vám to pomohlo a že se vaše zuby budou těšit na dlouhou a krásnou dobu s vámi. A nezapomeňte, žádný zub není tak krásný, jak ten, kterým se na svět usmíváte, takže se usmívejte více!

Napsat komentář: