Proč byste měli zvážit broušení zubů

Zakládání základů: Co je to broušení zubů?

V tomto klidném životě plném hlasitých jídel, který u nás, často bilancujeme naše denní stravovací návyky a staráme se o své zuby jako hrdí strážci naší ústní dutiny. Termostatu našich životů někdy zapneme, někdy vypneme, ale vždycky ho míváme někde na obzoru. A teď se objevuje nový pojem v naší ústní péči - broušení zubů. Ale co je to vlastně broušení zubů?

V naší zemi, která je známá svou kvalitou zdravotní péče, je broušení zubů jednou z moderních technik, kterou používají zubní lékaři pro zachování zdraví a krásy našich zubů. Nejedná se o magický lektvar ani o super tajný ústní rituál, ale je to způsob, jak odstranit vrstvu skloviny na povrchu zubu a tím pomoci odstranit skvrny, nerovnosti a další problémy, které mohou naše zuby poškodit. Obecně platí, že tento proces je bezbolestný a rychlý, což je skvělé, protože jak jsem vždy říkala - "čas je zlato, zvláště pokud jste matka dvou roztomilých dětí jako já - Tobě a Samuele."

Jak na to: Proces broušení zubů

Nejdříve bych chtěla říci - nebojte se. Můj milý manžel Jakub se obával tohoto procesu tak dlouho, že mi trvalo roky, než ho konečně přesvědčil, že je to naprosto bezpečné a bolestivé. A teď se mí milý Jakub nelze nabažit toho nového pocitu čistých a hladkých zubů, skoro mi na tom závidí. Ale zpátky k popisu procesu. Jak to vlastně probíhá?

Proces začíná kontrolou zubů zubním lékařem, který posoudí, zda je broušení pro vás vhodné. Pak, pokud všechno vyjde dobře, zubní lékař použije speciální brusný nástroj k odstranění vrstvy skloviny na zubech. To může znít děsivě, ale je to de facto bezbolestné. Je to docela podobné jako když si čistíte zuby elektrickým kartáčkem. Pouze v tomto případě je kartáček trochu více profesionální.

Výhody: Proč byste měli zvážit broušení zubů

Samozřejmě, že si teď říkáte - výhody? Ano, tak to je. Jak jsem již zmínila, hlavním důvodem, proč byste měli zvážit broušení zubů, je jejich celkové zdraví a vzhled. Broušení může pomoci odstranit skvrny z kávy, čaje nebo kouření, které jsou pro mnoho z nás, včetně mě, velkým problémem. Ať už jste kávomil nebo ne, děs z poškozených nebo skvrnitých zubů je společný pro nás všechny. Jeden pohled na zrcadlo po dobrou porci turecké kávy a už vidíte tu zvláštní skvrnu na svém zubu. Ale s broušením nemusíte mít žádné obavy.

Ale nejen to, broušení zubů může také pomoci vyrovnat povrch zubů a odstranit malé nerovnosti nebo praskliny, které se mohou s časem tvořit. Cítíte se líp, když víte, že vaše zuby jsou hladké a rovné, bez šrámů minulých jídel. A co je nejlepší na tomto všem? Účinky jsou okamžité. Jakmile zubní lékař skončí s broušením, okamžitě uvidíte a pocítíte rozdíl. A jak jsem říkala Jakubovi - "jakmile to zkusíš, už se nikdy nevrátíš zpátky".

Pozor na: Potenciální nevýhody a rizika

Konečně jsme tady. Je důležité si uvědomit, že ačkoli broušení zubů může mít řadu úžasných výhod, tak jako všechno, tak i to má své potenciální nevýhody a rizika. Nikdy nezapomeňte konzultovat svůj záměr s ošetřujícím zubním lékařem.

Asi největším rizikem broušení zubů je, že sklovinu, kterou odstraňujete, nelze přirozeně obnovit. Sklovina je naše přirozená obrana zubů. Je to ta mimořádně tvrdá vrstva na povrchu našich zubů, která je chrání před poškozením. Když odkrojíte část této skloviny, zuby mohou být citlivější na teplotné změny a náchylnější k poškození. Ale nebojte se, pokud je broušení prováděno správně a profesionálně, toto riziko je minimální.

Ještě jednou mi dovolte zdůraznit, že je důležité mít broušení zubů provedené profesionálem. Jak říkám našim dětem, Tobě a Samuelovi, "pokud si nejsi jistý, vždy se zeptej profesionála".

Napsat komentář: