Jak zubní implantáty mohou zlepšit váš život po léčbě endodoncie

Proč zubní implantáty po endodoncii?

Možná jste si jako já položili otázku, proč bych po endodontické léčbě měla zvážit zubní implantáty? Tato myšlenka mě provázela od doby, kdy mi můj endodont lékař mluvil o možnosti implantátů. V prvních chvílích jsem se této možnosti bála, přeci jen to je invazivní zákrok. Ale jak mi doktor vysvětloval všechny výhody a přínosy, začala jsem o tom uvažovat.

Nevím jak vy, ale já si hodně potrpím na svůj úsměv. Pro mě je to ta nejmocnější zbraň, kterou mám. Samozřejmě, po úspěšné endodoncii byl můj úsměv zachráněn, ale nebylo to tak perfektní, jak bych si představovala. To bylo to, co mě přivedlo k zubním implantátů.

Dlouhodobé řešení

Zubní implantáty jsou dlouhodobým řešením. Jak mi můj zubař říkal, pokud se o implantáty řádně staráte, mohou vydržet až 25 let nebo dokonce celý život! To je úžasné, ne? Takže, ačkoli jejich pořizovací cena může být vyšší než u jiných typů protéz, jejich náklady se ve skutečnosti sníží, pokud je rozdělíte do let, během kterých budou implantáty sloužit.

Posilování kostí

A co mě překvapilo nejvíce, zubní implantáty mohou posílit kosti! Přiznejme si to, není to pouze o estetické stránce. Ano, chceme, aby naše zuby vypadaly lépe, ale také chceme, aby naše kosti byly zdravé a silné. Zjistila jsem, že když chybí zub, kost začne zmizet. Ale s implantátem je to preventivní opatření proti tomuto problému. Skvělé, že?

Žádné obrovské úpravy stravovacích návyků

Jestli něco miluju, tak je to dobré jídlo. Mám ráda jak sladké, tak slané. Po nějakém čase jsem zjistila, že se musím omezovat v některých potravinách kvůli mé endodoncii. Ale když jsem si nechala zavést zubní implantáty, moje stravovací návyky se zlepšily. Zjistila jsem, že mohu jíst skoro cokoli bez strachu, že by se můj implantát poškodil. Skvělá zpráva pro foodies jako jsem já!

Vylepšení fonetické schopnosti

Možná si myslíte, že to je malá věc, ale pro mě to byl velký problém. Po endodoncii jsem měla problémy s výslovností některých slov. Musela jsem pracovat na tom, abych se vrátila do normálu. Když jsem si nechala zavést zubní implantát, byla jsem překvapena, jak se mi fonetické schopnosti zlepšily. S implantátem se mi mnohem lépe mluví a dýchá, což je pro mě velmi důležité.

Možná si říkáte, že to všechno jsou jen výhody, které jsem zjistila po tom, co jsem si nechala zavést zubní implantáty. Ale je to pravda! Ano, je to zákrok a může být nákladný, ale pro mě to bylo rozhodně stojící za to. Pokud jste jako já a trpíte po endodoncii, možná byste měli zvážit možnost zubních implantátů. Vylepšily můj život a mohou vylepšit i váš!

Napsat komentář: