Jak si vybělit zuby sodou?

Odhalení tajemství - Soda bikarbona: přírodní bělicí činidlo

Nyní se několikrát za den usmívám, když se dívám do zrcadla. A víte, co vidím? Krásný úsměv zdobený perlově bílými zuby. Ano, dosáhnout takového efektu mi trvalo mnoho času a trpělivosti, avšak stálo to za to! A nejlepší na tom je, že k dosažení této perlové bělosti jsem nepoužila žádné drahé bělicí pasty ani nepila litry bělících nápojů. Jsem tu, abych se s vámi podělila o mírně netradiční, ale velmi efektivní způsob, jak si vybělit zuby sodou bikarbonou.

Co je to soda bikarbona?

Možná se ptáte, co to vlastně ta soda bikarbona je. Soda bikarbona, někdy také nazývaná jedlá soda, je bílý prášek, který se hojně využívá v domácnosti. Mimo jiné má také významné použití v péči o tělo a zdraví. Víte například, že soda bikarbona dokáže neutralizovat kyselé pH v našem těle? To je důvod, proč se používá při těžkém zažívání nebo pálení žáhy. Ale dnes se budeme bavit o úplně jiném použití tohoto nádherného a všestranného prášku. Věřili byste, že s pomocí sody bikarbony můžete docílit perlově bílých zubů?

Proč soda bikarbona bělí zuby?

Než se pustíme do konkrétního postupu, jak si vybělit zuby, pojďme se zamyslet nad tím, proč to vlastně soda bikarbona dokáže. Soda bikarbona má schopnost odbourávat skvrny na našich zubech způsobené například kávou, čajem nebo kouřením. Zuby se tak stávají bělejšími.

Jak si vybělit zuby sodou: postup

A teď k tomu nejdůležitějšímu – jak si vlastně vybělit zuby sodou bikarbonou? Nejdřív potřebujete sůl, kávové lžičky a samozřejmě sodu bikarbonu. Do sklenice nejdříve nasypu dvě čajové lžičky sody a poté přiliji vodu. Promíchám to dohromady, dokud se nerozpustí veškerá soda. Poté si namočím zubní kartáček do tohoto roztoku a začnu si čistit zuby. Tento proces opakuji jedenkrát za den, a to po dobu 2-3 týdnů.

Připravte se na skvělé výsledky, ale buďte trpěliví!

Soda bikarbona je účinná, ale není zázračná. Nebudeme lhát: vybělení zubů sodou není proces, který by zafungoval přes noc. Je to spíš maraton než sprint. Abyste viděli první výsledky, měli byste tuto metodu používat asi 2-3 týdny. Ale věřte mi, stojí to za to!

Pozor, soda bikarbona může způsobit citlivost zubů

Přestože je soda bikarbona skvělá pro vybělení zubů, měli byste být opatrní. Pokud máte již citlivé zuby, mohl by tento proces citlivost zhoršit. Pokud si všimnete, že se vaše citlivost zhoršuje, doporučuji omezit používání sody a poradit se s vaším zubařem, než pokračujete.

Úžasné tipy a triky pro bělejší zuby

Používání sody bikarbony pro vybělení zubů je jednoduchý a levný způsob, jak dosáhnout bělejšího úsměvu. Ale kromě toho, existují další způsoby, jak si udržet zuby krásně bílé.

Tipy jako vyhýbání se látkám, které způsobují skvrny (káva, čaj, víno), pravidelné čištění a vyšetření u zubaře, žvýkání zubních pastilek po jídle, používání bělících zubních past a ústních vod mohou všechny přispět k bělejšímu a zdravějšímu úsměvu. Takže nezapomeňte, i když bělicí síla sody bikarbony může být účinná, je důležité udržovat celkovou zdravou ústní hygienu a regulérně navštěvovat zubaře.

Pamatujte, že soda bikarbona není zázračná. Pokud máte vážné problémy se skvrnami na zubech nebo pokud jsou vaše zuby velmi žluté, je nejlepší se poradit se svým zubařem o dalších možnostech bělení.

Napsat komentář: