Jak předejít zubnímu poškození během léčby rovnátky

Důležitost správné hygieny úst při léčbě rovnátky

Pravděpodobně se divíte, proč o tom chci hovořit jako o první věci. Ale upřímně, to, jak dobře se budete starat o ústní hygienu během léčby rovnátky, může mít obrovský dopad na to, jak rychle a snadno budete schopni předejít zubnímu poškození. Nejen že špatná ústní hygiena může způsobit zánět dásní a kaz, ale také může zpomalit proces léčby tím, že způsobí otoky a podráždění v ústech. Jakmile mi Jakub - můj muž - zavedl rovnátka, musela jsem se naučit úplně nový režim čištění zubů! Ale stálo to za to.

Výběr správných pomůcek pro čištění zubů

Když máte rovnátka, normální zubní kartáček jednoduše nestačí. Jakub byl velmi pozorný a koupil mi speciální kartáček na rovnátka, který může dosáhnout do všech těch malých koutů a zakřivených přístrojů, které normální kartáček nemůže. Také mi dal speciální zubní nit, která se lehce zasune mezi drátky a zuby, aby odstranila zbytky jídla. Tento bod může znít jako reklama na zubní potřeby, ale všechny tyto nástroje byly skutečně nezbytné pro udržení zubů v dobrém stavu během léčby.

Importance přesného dodržování doporučení lékaře

Musím přiznat, že někdy mohou být instrukce od stomatologa matoucí a obtížné k dodržení. Ale věřte mi, pokud chcete předejít zubnímu poškození během léčby rovnátky, je velmi důležité je následovat na písmeno. Pokud se vám něco nezdá jasné, nebojte se zeptat. Stomatolog je tu proto, aby vám pomohl a je radosti ho otravovat všemi dotazy, které máte. Vy se staráte o své zuby a oni se starají o vás, tak proč byste jim nedali tu nejlepší péči, jakou můžete?

Návštěvy stomatologa - klíčovým krokem k bezpečné léčbě rovnátky

Návštěvy stomatologa jsou nezbytné, i když nejsou zrovna nejzábavnější. je to jedna z věcí, kterou bych velmi doporučila každému, kdo nosí rovnátka. Regularity návštěv je klíčová, sledování procesu a úpravy jsou součástí léčby rovnátky. A nejen to, ale stomatolog může také identifikovat a léčit jakékoli počínající problémy, než se stanou vážnými.

Hodnota pravidelné kontroly po sundání rovnátek

I když vaše léčba rovnátky skončí a váš úsměv bude rovnější než kdy jindy, stále je důležité sledovat stav vašich zubů. Stomatolog může doporučit nosit retainer na noc, aby se zuby udržely na svém místě. A hledat jakékoli změny v barvě nebo tvaru zubů, které by mohly ukazovat na problémy, je rovněž důležité.

Použití bezpečných a účinných výplní a cementů

Pokud jde o rovnátka, je velmi důležité zajistit, že všechny materiály používané na vaše zuby jsou bezpečné a účinné. Jakub a já jsme byli velmi pečliví při výběru materiálů pro moje rovnátka a výplně. Některé zubní cementy a lepidla mohou být agresivní a mohou poškodit zubní sklovinu, pokud se nesprávně použijí. Proto bylo pro nás důležité, aby nám stomatolog poskytl ty nejlepší dostupné materiály.

Příjem správných živin k udržení zdravých zubů

Co jíte a pijete, má velký vliv na zdraví vašich zubů, a to platí dvojnásobně, když nosíte rovnátka. Dieta bohatá na vápník a vitamíny D a C pomáhá podporovat zdraví zubů a dásní. Na druhé straně, pokud se vyhnete sladkým nápojům a jídlu, udrží to vaše zuby bez kazu. Tahle jídelníček je daleko lepší pro vaše zuby, než jakoukoli dietu, kterou mi kdy Jakub navrhl!

Napsat komentář: