Co opravdu bělí zuby?

Přirozené metody pro bělení zubů

Dobrý den, milí čtenáři! Dnes se budeme zabývat tématem, které je mi velmi blízké, a totiž jak získat bělejší zuby přirozeným způsobem. Jsem jistá, že to je něco, co by stálo za zvážení téměř každého z nás. Nejprve bych vám chtěla představit jednu malou historku se zlatým Maxem, mým psem. Jednoho dne jsme se vrátili z procházky a já si všimla, že jeho bílé zuby jsou najednou velmi žluté. Bylo to kvůli němu žvýkání větve, která byla nasycená blátem a směsí listí. Pokud pes může tak rychle zabarvit své zuby, jaké šance my lidé máme, že? Ale nebojte se, mám pro vás nějaké tipy a triky, jak toho dosáhnout přirozeně.

Zuby můžete bělit potravinami

Možná vás to překvapí, ale řada potravin dokáže zuby přirozeně vybělit. Jednou z nich je ovoce, konkrétně jablka a jahody. Jablka obsahují kyselinu malonovou, která podporuje zubní hygienu a čistí skvrny na zubech. Jahody na druhou stranu obsahují kyselinu salicylovou, která funguje jako přírodní bělící činidlo. Dále jsou zde mléčné produkty jako sýr, mléko a jogurt, které obsahují vápník a fosfát. Tyto minerály pomáhají posílit zubní sklovinu a zároveň vybělit zuby. A konečně nesmíme opomenout zelený čaj. Zelený čaj pomáhá snižovat zánět dásní a zamezuje k zabarvení zubů.

Domácí prostředky na bělení zubů

A teď se dostáváme k domácím prostředkům. Při bělení zubů můžete využít např. jedlou sodu nebo aktivní uhlí. Jedlá soda je velmi oblíbeným prostředkem pro svou schopnost odstraňovat zubní skvrny, ale musíme být opatrní, protože při nadměrném používání může poškodit zubní sklovinu. Aktivní uhlí je dalším oblíbeným prostředkem, které je však třeba používat s jistou opatrností. Pomocí aktivního uhlí můžete docílit skvělých výsledků, ale je důležité nezapomenout, že i přes to, že se jedná o přírodní prostředek, může při častém používání poškodit zubní sklovinu.

Důležitost pravidelné hygieny zubů

Nemohu dostatečně zdůraznit důležitost pravidelné hygieny zubů. Každý den byste měli čistit zuby minimálně dvakrát a nepřeskočit ani použití dentální nitě. A nezapomínejte na pravidelné návštěvy zubního lékaře. On je ten nejlepší poradce v této oblasti. S ničím nesmíme přehánět, ani s bělením zubů. Zuby se nám musí líbit, ale měly by být především zdravé.

Kdy se vyhnout domácímu bělení zubů?

Mějte na paměti, že domácí bělení zubů není pro každého. Pokud máte citlivé nebo poškozené zuby, měli byste se poradit se svým zubním lékařem dříve, než začnete s jakýmkoliv domácím bělením zubů. Nejlepší je vždy mít na paměti, že vaše zdraví je na prvním místě a pokud máte o svých zubech jakékoliv pochybnosti, je nejlepší se obrátit na odborníka.

Bělení zubů u zubního lékaře

A konečně, mohla bych zmínit profesionální bělení zubů u zubního lékaře. To je samozřejmě nejefektivnější způsob, jak zuby vybělit, ale je také nejdražší. Mnoho z nás si to nemůže dovolit nebo nemá zájem o takový zákrok. Kromě toho, někteří lidé mohou po profesionálním bělení zubů zaznamenat citlivost nebo bolest. Přesto je to způsob, jak získat opravdu nádherně bílé zuby, pokud jste ochotni investovat čas a peníze.

S těmito tipy můžete získat bělejší zuby doma

Myslím, že bychom si měli vždy pamatovat, že naše zuby jsou jedny z nejdůležitějších částí našeho těla. Musíme se o ně starat, aby byly funkční a zdravé. Bělení zubů je jen malou součástí toho, co můžeme udělat pro své zuby. Ale pokud se budeme držet pokynů, které jsem se dnes s vámi podělila, myslím, že máme velmi dobré šance na to, aby naše zuby vypadaly skvěle a byly zdravé. Takže se nebojte vyzkoušet některé z těchto tipů a triků, které jsem vám dnes představila a nezapomeňte se o své zuby starat každý den.

Napsat komentář: