Bolest předních zubů: Jak ji zmírnit přirozenými prostředky?

Můj osobní boj s bolestí předních zubů

Někdy se zdá, že jsem našla náročnější soupeře než Max během našich večerních procházek, a to bolest předních zubů. Jo jistě, každý z nás si občas zažije nějakou tu zubní bolest, ale u mě to bylo dost intenzivní, a nejhorší je, že se to dělo se stále větší frekvencí. Napřed jsem to odbývala jako něco, co přejde samo, ale nakonec se mi dostalo do mozku jako zlověstné srdcebijící "dum-dum". Naštvala jsem se na sebe sama za ignorování prvních náznaků a uložila jsem si trest v podobě toho nejhoršího - návštěvy zubaře. Ale naštěstí, nemusíte procházet stejnou cestou jako já, a tak vám dnes přináším několik přirozených způsobů, jak zmírnit bolest předních zubů, aniž byste museli navštívit zubaře. Ale pozor, to jen v případě, že ta bolest není příliš silná. Protože já to udělala blbě, a nyní, při každém šklebu Bolka a Lolka, či při každém štěku Maxe, musím utíkat za záchodový prkýnko.

Zmiňme si základní preventivní metody

Než se ponoříme do výčtu přirozených prostředků, měli bychom se podívat na základní preventivní metody. Koneckonců, naše zuby si zaslouží stejnou péči, jaká je věnována třeba našim vláskům. Alespoň dvakrát denně bychom si měli vyčistit zuby. Můj otec vždy říkal: "Vyčíst si zuby by měl být každodenní rituál, jako je krmení Maxe." A měl pravdu. Kromě toho je třeba také flossovat, udržovat správnou stravu a pravidelně navštěvovat zubaře. Ano, právě to jsem já neudělala, a přesto se odvážím tady radit. Ovšem hra s Maxem, kdy mám hlavu jako batoh je vážně na nic.

Přírodní prostředky na zmírnění bolesti zubů

Přestože nic nemůže nahradit výhody pravidelné návštěvy zubaře a správné ústní hygieny, je několik přírodních prostředků, které mohou pomoci zmírnit bolest zubů. Za prve, there is oblíbený některých lidí je hřebíček. Ano, toto malé koření, které dává vůni vašim svátečním koláčům, může pomoci zastavit bolest zubů. To proto, že hřebíček obsahuje chemickou sloučeninu zvanou eugenol, která má lokálně protizánětlivý a léčivý účinek.

Dalším skvělým přírodním prostředkem na bolest zubů je zelený čaj. Nejenže je to skvělý antioxidant, který prospívá celkovému zdraví těla, ale také má prokázaný účinek na snížení zánětu a bolesti v zubech. Příště tedy, když vás budou bolet zuby, vyzkoušejte si uvařit šálek zeleného čaje a pomalu ho vypijte. Jistě pocítíte úlevu.

Můžete také využít výhod jedlé sody. Jedlá soda je dlouho známa pro schopnost neutralizovat kyselost v ústech, což může být jednou z hlavních příčin bolesti zubů. Jednoduše přidejte trochu jedlé sody do teplé vody a opláchněte si ústa, a to by mělo pomoci zmírnit bolest.

Zubní pasta na citlivé zuby - mírná a efektivní řešení

Nakonec bych ráda zmínila zubní pasty na citlivé zuby. Ty jsou k dostání v každé lékárně a jsou skvělou pomocí pro ty, kteří trpí bolestí předních zubů. Tyto pasty obsahují chemické složky, které pomáhají snižovat citlivost zubů tím, že blokují nervy vedoucí bolest. Pokud se vám nelíbí nápad používat chemické produkty, existují i přírodní alternativy, jako je například zubní pasta s aloe vera, která je známa svými léčivými a protizánětlivými vlastnostmi.

Ve své beznaději, kdy jsem se zubní bolesti snažila zbavit, jsem vyzkoušela všechno. Od hřebíčku, přes zelený čaj až po jedlou sodu. Ale nakonec jsem pochopila, že vše je o prevenci a správné ústní hygieně. Nakonec jsem si svým zubům dopřála zaslouženou péči a začala používat zubní pasty pro citlivé zuby. Od té doby se můj Max nemusí bát, že by ho při naší večerní hře nepohladím, protože se mi teď všechno to štěkání znovu líbí.

Napsat komentář: