5 nejčastějších otázek o keramických zubech

Keramické zuby: Úvod do světa dentální krásy

Dnes spolu navštívíme malý svět keramických zubů, které jsou pro mnohé cestou do vysoce funkční a estetické ústní dutiny. Ať už máte zuby přírodní neboli "výrobní", nebo se váš úsměv do značné míry tvoří díky opatrovnictví stomatologa a zubního technika, měli byste vědět, jak s nimi zacházet a co všechno znamenají.

Z pohledu mé kočky Luny jsou zuby prostředek k přeměně granulek na mňamku. Můj pes Max by vám zase řekl, že díky zubům může s chutí rozkousat ten tvrdý masový kost. Každý z nás má k zubům vlastní vztah. Luboš, můj zubař, miluje zuby tak moc, že se jim skoro pořád nějakým způsobem věnuje.

Zní to děsivě? Odpovědi na otázky ohledně obavy z keramických zubů

Nebudu vám lhát, někdy mě jen samotný pohled na Zubní vrtulku potěší o několik stupínků beztak už chladný obličej. Ale s keramickými zuby to není tak špatné, jak byste si mohli myslet. Mám totiž dobré zprávy! Keramické zuby jsou nejen pěkné na pohled, ale také funkční a dostatečně odolné pro každodenní život.

Zmínila jsem "dostatečně odolné"? Ano, tak jako vaše přírodní zuby se mohou i tyto "keramické krásky" zlomit nebo poškodit. Proto je důležitou součástí péče o ně i pravidelné návštěvy zubaře, který prověří jejich stav a případně provede potřebné opravy.

Péče o keramické zuby: Dočtete se více v naší exkluzivní sekci

Vaření, úklid, práce, setkání s přáteli, péče o Maxe a Lunu – to všechno se stane velmi náročné, pokud vám nefunguje správně ústní dutina. Moje zkušenost je tedy jasná: s keramickými zuby je život prostě snazší.

Ale ani keramické zuby nepřijdou s "údržbou zdarma". Potřebují svou dávku péče, úcty a občas i jemného mazlení ve formě správného čištění. Pravidelné kartáčování, používání zubní nitě či mezizubních kartáčků a vyhýbání se tvrdým a křehkým potravinám jsou základem péče. Ale nebojte, je to jednodušší, než se zdá!

V závěru: Jak keramické zuby ovlivnily můj život?

Vzpomínám si, jak jsem dříve nebyla spokojená se svou vizáží. Měla jsem pocit, že moje zuby nejsou tak bílé a rovné, jaké bych si přála. Už jsem byla na pokraji toho, že si nechám zuby vybělit laserem, což může být nákladné a časově náročné.

Začala jsem se tedy více zajímat o možnosti zubní péče a narazila jsem na keramické zuby. Nakonec jsem se rozhodla pro ně a nemohla jsem být spokojenější. Myslím, že to byla jedna z nejlepších rozhodnutí mého života. Usmívám se teď sebevědoměji a cítím se být víc já sama. Dobře, Max a Luna si možná ani nevšimli, že mám nový úsměv, ale to nevadí. Hlavní je, že se cítím lépe já.

Napsat komentář: