Kontakt  Pořadí  Pravidla soutěže  Přihláška  Přihlášené posádky  Pojištění LOGO PRO STAŽENÍ

Technická karta  Mapy RZ  Časový harmonogram  Ubytování  Historie soutěže   Prodej DVD  Ceník - reklama v soutěži  Kalendář soutěží


MEZINÁRODNÍ MOTORISTICKÁ SOUTĚŽ RALLYE POSÁZAVÍ

MEMORIÁL ING. KARLA ŠVECE

 


Rallye Posázaví patří již k tradičním motoristickým soutěžím které startují na Vysočině pod záštitou města Havlíčkova Brodu.

Mezinárodní motoristická soutěž pro začínající i pokročilé jezdce s vloženými zkouškami dovednosti. Cílem soutěže je seznámit posádky se základními pravidly motoristických soutěží, zdokonalit jezdce v řidičských schopnostech a řešení kritických situací v různých rychlostech. Dále seznamovat domácí, zahraniční posádky a soutěžní týmy s krásami a památkami Českomoravské vrchoviny v okolí Havlíčkova Brodu a Světlé nad Sázavou a tím i zvýšit zájem turistů o danou lokalitu.

Připravovat pro širokou veřejnost kvalitní kulturní a sportovní vyžití.

Působit hlavně při výchově mladých a začínajících jezdců a osvětou působit proti užívání omamných a návykových látek.

Kvalitním účinkováním zařadit motoristické podniky ke kulturním akcím nejen na Vysočině, v České Republice ale i v sousedních zemích.


AKTUALIZOVÁNO 28.03.2018 08:12:21


28.3.2018 - Vzhledem k událostem které se v poslední době stali, musíme ještě posunout termín závodů na 19.5.2018. Do již změněného termínu ještě zasahuje hasičské cvičení o kterém jsme nevěděli. Doufáme, že vyjdeme vstříc vašim telefonátům aby jsme nechali mezeru větší mezi Podbrdským setkání legend, aby jste stačili připravit techniku.

Za vzniklé problémy se omlouváme.

21.3.2018 - Dnes jsme obdrželi zprávu od SUS Vysočiny (silnice), že na původní termín začnou s opravou silnice na které měla být RZ. Z tohoto důvodu jsme museli změnit termín závodů na 12.5.2018. Za vzniklé problémy se omlouváme.

13.3.2018 - Z DŮVODU ZÁKAZU PŘEJEZDŮ S VOZIDLY VYBAVENÉ BEZPEČNOSTNÍM RÁMEM a protože nechceme vystavovat jezdce sankcím které ukládá silniční zákon § 125c / 1a) 3 za použití vozidla při přejezdech mezi RZ, přistoupili jsme k novým pravidlům.

Celá soutěž se bude konat na uzavřené komunikaci a zúčastnit se mohou i vozidla bez platné STK, bez SPZ, nebo bez platných testů která projdou naší technickou přejímkou. Viz PRAVIDLA SOUTĚŽE - ZVLÁŠTNÍ USTANOVENÍ.

Přejezdy mezi RZ s vozidlem které je osazeno bezpečnostním ochranným rámem nelze provádět s oranžovým majákem ani jiným způsobem. I když v loňském roce Policie ČR na některých soutěžích takto označená vozidla tolerovala. Konečné povolení vždy bylo stanoveno pro vozidla která splňují podmínky pro účast v silničním provozu. Pouze tak jsme mohli soutěž prezentovat.

Dnes už Vás jezdce nemůžeme vystavovat postihům při kontrole Policií ČR při přejezdech. Postihy za účast soutěžního vozidla v silničním provozu jsou velmi tvrdé a pokuta ve správním, nebo trestním řízení je 5-10. tisíc CZK, odebrání 5 bodů z bodovacího systému a zákaz činnosti na 6. měsíců až jeden rok !!!!!

Ochranné rámy budeme vyžadovat u všech vozidel mimo předjezdců.


 

Copyright © Zdeněk Secký - SEKY